| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B2 | 岩手 | 58 | 1001 | 216 | 79 | 190 | 41.6 | 18 | 66 | 27.3 | 40 | 54 | 74.1 | 51 | 91 | 142 | 46 | 51 | 23 | 3 | 143 | -177 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 岩手 | 52 | 679 | 158 | 70 | 119 | 58.8 | 0 | 3 | 0.0 | 18 | 27 | 66.7 | 46 | 60 | 106 | 45 | 28 | 20 | 3 | 97 | -144 |
| 2018-19 | 31 | B3 | 岩手 | 26 | 315 | 78 | 33 | 57 | 57.9 | 0 | 1 | 0.0 | 12 | 19 | 63.2 | 21 | 31 | 52 | 22 | 10 | 15 | 4 | 42 | 0 |
| 2019-20 | 32 | B3 | 岩手 | 33 | 296 | 60 | 25 | 47 | 53.2 | 0 | 0 | - | 10 | 12 | 83.3 | 18 | 23 | 41 | 20 | 9 | 7 | 1 | 45 | 0 |
| 2020-21 | 33 | B3 | 岩手 | 36 | 636 | 99 | 32 | 93 | 34.4 | 18 | 58 | 31.0 | 17 | 19 | 89.5 | 26 | 41 | 67 | 44 | 17 | 11 | 0 | 80 | 0 |
| 2021-22 | 34 | B3 | 岩手 | 43 | 493 | 55 | 19 | 56 | 33.9 | 12 | 39 | 30.8 | 5 | 10 | 50.0 | 15 | 32 | 47 | 22 | 21 | 12 | 2 | 79 | 0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B2 | 岩手 | 58 | 17.3 | 3.7 | 1.4 | 3.3 | 41.6 | 0.3 | 1.1 | 27.3 | 0.7 | 0.9 | 74.1 | 0.9 | 1.6 | 2.4 | 0.8 | 0.9 | 0.4 | 0.1 | 2.5 | -3.1 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 岩手 | 52 | 13.1 | 3.0 | 1.3 | 2.3 | 58.8 | 0.0 | 0.1 | 0.0 | 0.3 | 0.5 | 66.7 | 0.9 | 1.2 | 2.0 | 0.9 | 0.5 | 0.4 | 0.1 | 1.9 | -2.8 |
| 2018-19 | 31 | B3 | 岩手 | 26 | 12.1 | 3.0 | 1.3 | 2.2 | 57.9 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.5 | 0.7 | 63.2 | 0.8 | 1.2 | 2.0 | 0.8 | 0.4 | 0.6 | 0.2 | 1.6 | 0.0 |
| 2019-20 | 32 | B3 | 岩手 | 33 | 9.0 | 1.8 | 0.8 | 1.4 | 53.2 | 0.0 | 0.0 | - | 0.3 | 0.4 | 83.3 | 0.5 | 0.7 | 1.2 | 0.6 | 0.3 | 0.2 | 0.0 | 1.4 | 0.0 |
| 2020-21 | 33 | B3 | 岩手 | 36 | 17.7 | 2.8 | 0.9 | 2.6 | 34.4 | 0.5 | 1.6 | 31.0 | 0.5 | 0.5 | 89.5 | 0.7 | 1.1 | 1.9 | 1.2 | 0.5 | 0.3 | 0.0 | 2.2 | 0.0 |
| 2021-22 | 34 | B3 | 岩手 | 43 | 11.5 | 1.3 | 0.4 | 1.3 | 33.9 | 0.3 | 0.9 | 30.8 | 0.1 | 0.2 | 50.0 | 0.3 | 0.7 | 1.1 | 0.5 | 0.5 | 0.3 | 0.0 | 1.8 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B2 | 岩手 | 58 | 7.8 | 2.8 | 6.8 | 41.6 | 0.6 | 2.4 | 27.3 | 1.4 | 1.9 | 74.1 | 1.8 | 3.3 | 5.1 | 1.7 | 1.8 | 0.8 | 0.1 | 5.1 | -6.4 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 岩手 | 52 | 8.4 | 3.7 | 6.3 | 58.8 | 0.0 | 0.2 | 0.0 | 1.0 | 1.4 | 66.7 | 2.4 | 3.2 | 5.6 | 2.4 | 1.5 | 1.1 | 0.2 | 5.1 | -7.6 |
| 2018-19 | 31 | B3 | 岩手 | 26 | 8.9 | 3.8 | 6.5 | 57.9 | 0.0 | 0.1 | 0.0 | 1.4 | 2.2 | 63.2 | 2.4 | 3.5 | 5.9 | 2.5 | 1.1 | 1.7 | 0.5 | 4.8 | 0.0 |
| 2019-20 | 32 | B3 | 岩手 | 33 | 7.3 | 3.0 | 5.7 | 53.2 | 0.0 | 0.0 | - | 1.2 | 1.5 | 83.3 | 2.2 | 2.8 | 5.0 | 2.4 | 1.1 | 0.9 | 0.1 | 5.5 | 0.0 |
| 2020-21 | 33 | B3 | 岩手 | 36 | 5.6 | 1.8 | 5.3 | 34.4 | 1.0 | 3.3 | 31.0 | 1.0 | 1.1 | 89.5 | 1.5 | 2.3 | 3.8 | 2.5 | 1.0 | 0.6 | 0.0 | 4.5 | 0.0 |
| 2021-22 | 34 | B3 | 岩手 | 43 | 4.0 | 1.4 | 4.1 | 33.9 | 0.9 | 2.8 | 30.8 | 0.4 | 0.7 | 50.0 | 1.1 | 2.3 | 3.4 | 1.6 | 1.5 | 0.9 | 0.1 | 5.8 | 0.0 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | PTS | FGM | FGA | FG% | 3PM | 3PA | 3P% | FTM | FTA | FT% | OREB | DREB | REB | AST | TOV | STL | BLK | PF | +/- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B2 | 岩手 | 58 | 12.2 | 4.5 | 10.7 | 41.5 | 1.0 | 3.8 | 27.3 | 2.3 | 3.1 | 74.1 | 2.9 | 5.2 | 8.0 | 2.6 | 2.9 | 1.3 | 0.2 | 7.5 | -9.8 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 岩手 | 52 | 12.5 | 5.5 | 9.5 | 57.8 | 0.0 | 0.3 | 0.0 | 1.5 | 2.3 | 65.4 | 3.5 | 4.8 | 8.3 | 3.5 | 2.3 | 1.7 | 0.2 | 7.8 | -13.9 |
| 2018-19 | 31 | B3 | 岩手 | 26 | 13.1 | 5.7 | 9.9 | 57.4 | 0.0 | 0.2 | 0.0 | 1.7 | 2.8 | 60.0 | 3.5 | 5.5 | 9.0 | 4.0 | 1.7 | 2.2 | 0.6 | 7.0 | -18.0 |
| 2019-20 | 32 | B3 | 岩手 | 33 | 11.3 | 4.8 | 9.0 | 53.2 | 0.0 | 0.0 | - | 1.7 | 1.9 | 90.0 | 3.1 | 4.0 | 7.1 | 3.8 | 1.7 | 1.3 | 0.2 | 7.9 | +3.8 |
| 2020-21 | 33 | B3 | 岩手 | 36 | 8.0 | 2.6 | 7.5 | 34.4 | 1.5 | 4.8 | 31.6 | 1.3 | 1.5 | 88.9 | 2.0 | 3.3 | 5.3 | 3.5 | 1.4 | 0.7 | 0.0 | 6.0 | +15.8 |
| 2021-22 | 34 | B3 | 岩手 | 43 | 6.2 | 2.1 | 5.7 | 36.7 | 1.4 | 4.2 | 33.3 | 0.6 | 1.2 | 50.0 | 1.6 | 3.2 | 4.8 | 2.3 | 2.2 | 1.2 | 0.2 | 8.2 | +7.4 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B2 | 岩手 | 58 | 1001 | 46.3 | 1.009 | 0.4 | 0.3 | 12.9 | 2.5 | 7.3 | 0.92 | 0.57 | 5.4 | 11.1 | 1.9 | 0.3 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 岩手 | 52 | 679 | 57.8 | 1.202 | 0.0 | 0.2 | 11.1 | 2.0 | 9.5 | 1.54 | 0.86 | 7.1 | 9.9 | 2.9 | 0.3 |
| 2018-19 | 31 | B3 | 岩手 | 26 | 315 | 57.4 | 1.164 | 0.0 | 0.3 | 11.1 | 1.4 | 11.5 | 2.44 | 1.04 | 7.1 | 12.1 | 3.9 | 0.9 |
| 2019-20 | 32 | B3 | 岩手 | 33 | 296 | 53.2 | 1.135 | 0.0 | 0.2 | 10.1 | 1.5 | 10.3 | 2.22 | 1.02 | 6.3 | 8.6 | 2.0 | 0.4 |
| 2020-21 | 33 | B3 | 岩手 | 36 | 636 | 44.4 | 0.980 | 0.6 | 0.2 | 8.4 | 1.2 | 8.0 | 2.47 | 0.95 | 4.6 | 6.5 | 1.1 | 0.0 |
| 2021-22 | 34 | B3 | 岩手 | 43 | 493 | 49.0 | 1.000 | 0.7 | 0.2 | 7.1 | 1.9 | 5.4 | 1.05 | 0.76 | 3.6 | 6.4 | 1.9 | 0.4 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | GP | MIN | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B2 | 岩手 | 58 | 1001 | -1.25 | -1.48 | +0.23 | -0.027 | -0.015 | +0.012 | +1.75 | -0.20 | -1.94 | -0.23 | +0.10 | -0.13 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 岩手 | 52 | 679 | +0.20 | +0.22 | -0.02 | +0.029 | +0.004 | -0.025 | 0.00 | +0.65 | +0.66 | -0.99 | -0.03 | -1.03 |
| 2018-19 | 31 | B3 | 岩手 | 26 | 315 | -0.59 | -0.25 | -0.35 | -0.021 | -0.004 | +0.017 | +0.06 | +0.20 | +0.14 | +0.65 | +0.11 | +0.76 |
| 2019-20 | 32 | B3 | 岩手 | 33 | 296 | -0.01 | -0.93 | +0.93 | 0.000 | -0.007 | -0.007 | +0.36 | +0.28 | -0.09 | +0.16 | +0.19 | +0.36 |
| 2020-21 | 33 | B3 | 岩手 | 36 | 636 | +2.20 | +0.07 | +2.14 | +0.049 | +0.001 | -0.048 | +0.65 | +0.37 | -0.28 | +0.53 | -0.17 | +0.36 |
| 2021-22 | 34 | B3 | 岩手 | 43 | 493 | +0.87 | -0.68 | +1.55 | +0.024 | -0.004 | -0.028 | +1.42 | +0.34 | -1.07 | -0.53 | +0.35 | -0.18 |
| シーズン | 年齢 | リーグ | チーム | Pos | GP | MIN | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-17 | 29 | B2 | 岩手 | 2.7 | 58 | 1001 | -1.89 | -1.12 | -3.01 | -2.69 | -0.65 | -3.35 | -0.23 |
| 2017-18 | 30 | B2 | 岩手 | 3.0 | 52 | 679 | -1.31 | -0.75 | -2.06 | -0.29 | -0.47 | -0.76 | +0.92 |
| 2018-19 | 31 | B3 | 岩手 | 3.0 | 26 | 315 | -0.55 | +0.18 | -0.37 | -0.44 | -0.09 | -0.52 | +0.46 |
| 2019-20 | 32 | B3 | 岩手 | 2.6 | 33 | 296 | -0.91 | -0.46 | -1.37 | -1.74 | +0.45 | -1.29 | +0.29 |
| 2020-21 | 33 | B3 | 岩手 | 2.4 | 36 | 636 | -1.31 | -0.75 | -2.07 | -1.15 | +1.35 | +0.20 | +1.20 |
| 2021-22 | 34 | B3 | 岩手 | 2.5 | 43 | 493 | -2.20 | -1.13 | -3.33 | -2.52 | +0.71 | -1.81 | +0.34 |